Lietas, kas darīt Maltā – Unikālas Maltas tradīcijas

February 19, 2016

Šis raksts sniedz informāciju par Maltu un tās spēcīgākajiem tradīcijām; keramikas, stikla pūšanas, filigrāni un mežģīnes pieņemšanā, tautas mūzika, maltiešu pārtiku un tradicionālo tirgus.

Malta ir sala tradīciju, no kuriem katrs izriet no tās izsmalcināto vēsturi. Lūk, ir pieņemts “tradīcija”, lai tajā iekļautu vairākus aspektus, piemēram, amatniecības, pārtikas un mūziku – kas joprojām atrodas Maltas salās. Nesen, jauni centieni ir ievadīts atdzimšanu un dažu mirst Maltas tradīcijām, piemēram, mežģīnes pieņemšanā aizsardzību; ne tikai tāpēc, ka tie nodrošina lieliskus suvenīrus tūristiem, kas apmeklē Maltu, bet tāpēc, ka to kultūras un mākslas vērtībām.

Roku darbs Amatniecība Malta

Senākajiem amatniecības tradīciju Maltā, sakņojas stingri šajā aizvēsturiskos vecumu, ir tas, ka keramikas veidošanā. Kā redzams no dažiem lielisks Tempļa figūriņas, keramika vienmēr bija svarīgs forma pašizpausmi. Šodien, keramikas amatniecība joprojām skaidrs, ar vienu no populārākajiem ir tas, ka no “pasturi”, figūriņas, kas piepilda-up Ziemassvētku bērnu gultiņa. Pirmais importēta Itālijas “pasturi” bija ļoti dārgi, un lielākā daļa cilvēku nevar atļauties tos. Tā rezultātā, vietējie iedzīvotāji sāka padarot savu “pasturi ‘no neapstrādātiem māla un ģipša. Tas kļuva tik populārs, ka mūsdienās ik Ziemassvētku izstādes rokām darināti gultiņas un “pasturi” tiek parādīti plašākai sabiedrībai.

Lai gan salīdzinoši modernu, stikla pūšanas Maltā ir sena metode, kas atradis savu ceļu uz Maltas salas feniķiešu periodā pirms apmēram 3000 gadu laikā. Tas ir pilnībā muti izpūstas un rokām darināti, kā tas bija vecos laikos, un liela daļa no stikla trauki šodien ir oriģināla Maltas stikla tips ar spēcīgu Vidusjūras krāsās. Sarežģītais process sākas ar multi-krāsainu krelles, kas tiek iepūsta jebkuras formas. Caurspīdīga stikla pēc tam tiek ievietots ap krāsainu stiklu un forma ir dota, lai veidotu īpašu dizainu.

Vēl viens kuģis, kas uzplaukusi īpaši saskaņā bruņinieku, ir zelts un sudraba. Maltas visdārgāko produkcija ir filigrāns un rotaslietas. Tas joprojām ir plaukstoša tradīcija, darbs, kas bieži vien eksportē uz lielākajām pilsētām ārvalstīs. Pilsētās, piemēram, mūsu galvaspilsētā, Valleta, ir pārraušanas ar vietējiem juvelieriem, kas visi sniedz virkni tradicionālo, kā arī par mūsdienu Maltas darbi.

No brīža, Bruņinieku, dzīve Gozo, kā arī lauku teritorijas Maltas bija samērā skarbi. Tātad amatniecības nozares kļuva galvenais ienākumu avots lauku ģimenēm, proti, izšuvumi, aušanas un mežģīnes pieņemšanā. Tradicionālā mežģīnes ir pazīstams kā “bizzilla”, un šis kuģis tika iepazīstināti ar Maltu ar bruņinieku. To sauca mežģīnes un bija ļoti populāra riša un kakla, kas 16. un 17. gs. Maltas spole mežģīnes tiek veikta ar vairākiem diegiem, kas ir aptīti pēc iegarenu koka spoles vai spolei. Īpašs ilgi spilvens sauc “trajbu” izmanto kā bāzi mežģīņu radīšanu. Visi iepriekš minētie amatniecības izstrādājumi ir viegli iegūstama vairumā suvenīru veikalos visā salā nodrošinās lielisku izpratni par visiem Maltas amatniecības tradīcijām, ieskaitot dzīvus demonstrācijām!

Traditional Izklaide ap Maltas

Tautas mūzikas ir ļoti spēcīga daudzās Vidusjūras reģiona valstīs un Maltā nav izņēmums. Ar “Ghanja”, kas nozīmē “dziesma”, ir tradicionālā mūzika Maltas un izklausās kaut starp Sicīlijas balādi un ritmiskas Arābijas vaimanas. Pirmā zināmā formā aizsākās 1792.gadā pēdējos gados tiesiskuma bruninieku laikā. Tā tika uzsākta zemnieku bet tagad mūzika ir kļuvusi visapkārt forma populārās izklaides Maltā.

Maltiešu virtuve

Tāpat kā tautas mūziku, maltiešu pārtika ļoti ietekmē mūsu Sicīlijas un Ziemeļāfrikas kaimiņiem. Vēl viens populārs uzkodas izgatavoti no šķēles kašķīgs Maltas maizes, izplatās ar sarkanajiem tomātiem un papildināta ar nelielu sīpolu, gbejniet un anšoviem vai tunzivis, iemērc gardu olīveļļu.

Dažos Maltas ciemos, klusums ļoti agrīnā rīta stundās, ir sadalīti pa rosīgs pircēju un kliedzieniem pārdevējiem tradicionālo Maltas tirgos. Tie nodrošina ne tikai vietu, pērkot ikdienas vajadzībām, bet tuvojas ar ziņām no ciemata. Par visu, sākot no drēbēm līdz sadzīves priekšmetus, svētdienas tirgus ārpus Valletta ir galvenais.

#KCentrs